Home

Anticonceptionale logest pareri

DianaR spune: Eu am luat Logest vreo 3 ani si m-am impacat f. bine cu el. Inainte am incercat Marvelon dar aveam dureri de cap si de sani apoi Mercilon vreo 2-3 luni ca mi se redusese menstruatia f. mult, aproape ca aveam amenoree dar dupa ce am luat Logest n-am mai avut treaba am uitat sa spun ca iau anticonceptionale logest 0. 04-07-2007, ora 00:00. midnight. Nu este medic/terapeut. nu se poate intampla nimic, esti ok. ia pastilele in continuare la ora obisnuita. stai linistita ca e totul ok! 0. 05-07-2007, ora 00:00. antoaneta260685. Nu este medic/terapeut

Sfatul farmacistului PCFarm.ro : Anticonceptionalele Logest. Produse recomandate. Buna ziua.. Luna asta am inceput sa iau anticonceptionale Logest din prima zi a menstruatiei. Menstruatia deobicei ma tinea 5-6 zile acum m-a tinut 13-14 zile iar acum zilnic mai am niste pete maronii.. este de la anticonceptionale sau poate fi o raceala ceva..mentionez ca mi-au fost prescrise de medicul ginecolog Anticonceptionale logest Din Comunitate. Folosesc logest de 14 zile si pe blister sunt scrise zilele saptamanii si niste sageti. Se i-a pastila cea de deasupra zilei sapt.? Pt ca auzisem ca trebuie cea din dreapta zilei si sunt putin nelinistita pt ca am avut si contact sexual neprotejat si sa nu fie vreo problema cu administrarea

Anticonceptionale Logest

Am luat si eu Logest acum 5 ani, timp de 1 an.In a 12 a luna am avut o sangerare cand eram pe la mijlocul foliei si m-am dus la medic. Mi-a spus ca atunci cand se iau anticonceptionale, la 10luni de pastilute, 2 luni se face pauza. Asa ca mi-a spus sa iau o pauza de 2 luni si sa incep iar cu altceva, parca Triquilar Am o întrebare dacă știe cineva răspunsul. Iau anticonceptionale Logest, iar în paralel iau și Bilomag Forte pentru memorie, deoarece am de învățat în această perioadă. Oare este afectat efectul anticonceptionalului daca iau si Bilomag? Mulțumesc! Bilomag Forte este un supliment alimentar, al carui continut de baza este extractul din planta Ginkgo Biloba, care este imbogatit cu.

De la: altex, la data 2009-02-09 18:17:41 acesta e un forum in care lumea isi exprima parerea eu am cerut o parere celor care vor sa si o exprime ,daca nu ai de zis despre subiect dc mai scrii?vreau sa stiu fetelor dac voua v au crescut sanii de la anticonceptionale si care firma ,cine are chef de cearta sa si deschida topic hai sa ne certam pupici tuturor si scrieti va opiniile despre subiec 10 cele mai bune anticoncepționale. Pastilele anticoncepționale sunt adesea utilizate de marea majoritatea a femeilor pentru a preveni o sarcină nedorită. Eficiența acestora diferă de la o persoană la alta. Efectele variază în special datorită hormonilor. Pilulele contraceptive sunt alcătuite din hormoni sintetici, identici cu. Dacă ai uitat o pilula, aceasta trebuie administrată cât mai repede (imediat ce îți aduci aminte), iar următoarea pilula se va administra ca de obicei. Nu este necesară o metodă suplimentară de contracepție dacă este vorba de numai o pastilă uitată. 3. Ce fac dacă am uitat să iau anticoncepționalele două zile la rând, în. Salut, ce parere aveti despre pilula LOGEST? 4 comentarii. 0. 25-11-2005, ora 00:00. Contraceptivele orale combinate (denumite si COC sau pilule anticonceptionale) contin doi hormoni sintetizati chimi... O metodă contraceptivă pentru bărbați având la bază un hidrogel

Așa că informează-te și află răspunsurile la cele mai frecvente întrebări! 1. Pot avea încredere în pilula orală? Pastilă contraceptivă orală are o eficientă de 99%, fiind una dintre metodele cele mai bune de prevenție a unei sarcini nedorite. Metodă este perfect reversibilă: odată ce ai întrerupt administrarea pastilelor. Despre anticonceptionale Din Comunitate. am luat pina acum anticonceptionale Logest timp de 5 luni si le-am terminat eu sunt in Italia si aici nu se gaseste Logest aceste anticonceptionale au un nr mic de hormoni si m-am impacat f bine cu ele ce anticonceptionale pot sa i-au in continoare care sa aiba acelasi nr de hormoni ca Logest de 0,01mg pt ca Logest nu exista in Italia?Va rog mult sa ma. Anticoncepționale: tipuri, efecte adverse, avantaje, contraindicații. Anticoncepționalele sau pilulele contraceptive sunt un tip de medicament cu hormoni, pe care le iei în fiecare zi pentru a preveni o sarcină. Autor: Dr. Raluca Hera , Medic Primar Obstetrică Ginecologie, Doctor în Științe Medicale, Expert DOC. Descriere scris pe 20 aug 2008 11:23 de Trexv. Zi ce`mi si mie ce anticoceptionale imi recomondati ca vreau sa ma apuc de ele. Cele mai bune anticonceptionale difera de la organism la organism. De aceea, inainte de a incepe sa iei, trebuie sa mergi la un control pentru a ti se prescrie anticonceptionale in functie de organismul tau Ce parere aveti despre anticonceptionalele LOGEST? 1 răspuns. trimisă pe 14 Septembrie 2012 . Elly7890 întreabă: am si eu o problema, iau anticonceptionale logest de 4 luni iar aseara mi s-a intamplat sa uit sa iau drajeul, mi-am adus aminte cand sa-l iau pe cel din seara aceasta.Va rog sa-mi spuneti si mie?.

anticonceptionalul logest Forumul Medical ROmedi

1. Ce conţine Logest. Substanţele active sunt: gestoden şi etinil estradiol. Fiecare drajeu conţine gestoden 0,075 mg şi etinilestradiol 0,02 mg. Celelalte componente sunt: lactoză monohidrat, amidon de porumb, povidonă 25000, stearat de magneziu, zahăr, povidonă 700000, macrogol 6000, carbonat de calciu, talc, ceară montanglicol
  2. a intim: adi, nu pot sa-ti dau, pentru ca nu stiu. sint 1001. eu n-am nici cea mai mica simpatie pentru contraceptive, asa ca refuz sa folosesc. singura exceptie am facut-o cind n-am avut incotro, cind a trebuit sa le iau cu titlul de terapie. cred ca fetele de pe-aici ti-ar putea da o multime de nume de contraceptive. insa numai un doctor poate decide.
  3. Nici eu nu aveam incredere in anticonceptionale; insa am inceput sa iau din iunie anul trecut si sunt multumita. Nu am avut nici complicatii si nici efecte adverse..insa am stiut sa-i spun doctoritei sa-mi prescrie unele cu doza mica de hormoni si asa am ajuns la Logest pe care vi-l recomand,e f ok si nu am avut nicio problema.Succes
  4. ANTICONCEPTIONALE - Subiect din forumul site-ului ro-mamma.com in care utilizatorii intreaba si primesc raspunsuri, sugestii si informatii utile

Sfatul Farmacistului: Anticonceptionalele Loges

Belara este un contraceptiv oral combinat antiandrogenic. Amelioreaza semnificativ acneea, seboreea si imbunatateste aspectul parului Prospect Karissa x 21drj. Mergeti la produs. Compozitie: Un drajeu contine gestoden 0,075 mg si etinilestradiol 0,020 mg si excipienti: Nucleu: edetat de sodiu si calciu, stearat de magneziu, dioxid de siliciu anhidru coloidal, amidon de porumb, polividona K 30, lactoza monohidrat. Excipientii stratului de drajefiere: galben de chinolina (E 104. Tratament cu Duphaston, Arefam, Vitamina E pentru menstruatie intarziata. 28.mai.2015, 22:46. Buna ziua,am si eu o problema.in luna Ianuarie mi-am facut un control periodic la ginecolog si testul papanicolau si totul a fost perfect,pana in luna Februarie cand mi-a intarziat menstruatia 3 saptamani (tin sa mentionez ca nu am avut niciodata.

Contraceptive logest - sfatul mediculu

Prima pilula contraceptiva a primit aprobarile FDA (Directia Publica pentru Alimentatie si Medicamente a Statelor Unite) in 1960. Ea continea doar estrogen artificial si efectul ei consta practic in a pacali corpul femeii si a-l face sa creada ca este deja insarcinata. In mod natural, ovarele femeii produc cantitati mari de estrogen in timpul sarcinii

Anticonceptionale Logest? - pag 2 - Desprecopii